Historie

Možná vás zarazí název ranche . Není to jen tak ! Váže se k jedné legendě ,díky které celý tento ranch vznikl a sním i všechno to ostatní .......
 
Kdysi žila jedna malá dívka v malém městečku . Milovala koně ,ale její rodiče byli velice chudí a proto si je nemohli dovolit. Dívka byla smutná z toho ,že nemůže jezdit a tak alespoň chodila pozorovat koně do blízké stáje. Tajně jim k ohradám nosila dobroty a česala jim zašmodrchané hřívy ,protože jejich majitel byl velice zlý a ke koním se neuměl chovat . Trápil je hladem ,nestaral se o ně a chtěl po nich moc velké výkony .A byl zlý na kohokoliv ,kdo kolem jeho koní jenom procházel ! Dívku jeho chování velice mrzelo a snažila se koním co nejvíce pomoct .Když jednou procházela lesem ,stanula před ní nevídaná krása . Stál tam stříbřitý bílý kůň ,kterému z jeho hlavy vyrůstal krásný točitý šedý roh. Zamrkal na ni očkami a vmžiku byl ten tam. Dívka byla udivená z toho ,co v lese viděla ,ale nikdo jí to nevěřil . Další den ho viděla zase a to už si od ní bělostné a mýtické zvíře vzalo i kousek chleba. Postupem času se stávali většími přáteli a tohle tajné setkávání bylo jejich tajemstvím . Nikomu o něm už nevypravovala ,stejně by jí nevěřili ,ale zlému farmáři to stejně pořád vrtalo v hlavě. Říkal si ,že za takové zvíře ,by mohl dostat pořádné peníze a proto jednou dívenku cestou sledoval . Když toho jednorožce uviděl ,jeho krása ho nachvíli oslepila ,ale potom po něm hodil laso. Dívenka ,která si ho předtím nevšimla se snažila osvobodit to nebohé zvíře ,zatímco zlý farmář ho vedl pryč. 
Další den se farmář snažil krotit jednorožce ,ale ten se vzpínal a nebylo to nic platné .Tak ho zavřel do chátrající stáje bez jídla a vody ,aby jak on říkal " zmoudřel ". Když ho tam dívenka objevila ,do očí se jí draly slzy. Stál tam zubožený a celý špinavý . Sundala mu ohlávku a otevřela dveře. Pak jen viděla krásné zvíře ,řehtajíce utíkající za volností. 
Když se vrátila domu ,čekalo tam na ni překvapení. Stál tam zlý farmář ,který se ,ale tvářil smutně. Říkal ,že se mu v noci zdál divný sen a uvědomil si jak zle se choval . Proto ji požádal o pomoc ,jestli mu nebude chodit do stáje pomáhat . Pak vyšel ze dveří špinavý poník na vodítku ,že prý jí ho za to dá . Dívka nemohla uvěřit vlastním uším ! Celá stáj se opravila a o koně se starala s tou největší láskou . Věděla kdo to měl na svědomí a vždy ,když celá natěšená kráčela do stáje za svými koňskými svěřenci ,stál tam on a spiklenecky na ni mrkal. Jak rostla a vyhrávala na závodech ,vídávala ho čím dál méně ,až byl jednou pryč. Ale věděla ,že tam pořád je a hlídá si ji . Ta dívka se jmenovala Taylor.
 
Když vyrostla a farmář zemřel a koně byli rozprodaní ,přestavěla to tam a pojmenovala Unicorn Legend Stables. Z pravdy se stal příběh a z příběhu legenda . Ale ta nikdy nebyla zapomenuta .Teď už víte ,jak mnoho se skrývá za touto malou stájí :)