Brambora symbol Velikonoc ?

04.04.2015 17:05

Bonjour ! Myslím ,že bych se měla trochu ospravedlnit ,za mé malé zmizení ,ale důvody už snad psát nemusím . Tohle bylo poprvé za tu dlouho dobu ,co jsem tam nějak nevěděla o čem psát. Já vím ,moje články jsou spíš nudné ,ale většinou jsem se do nich nemohla vejít ,když jsem chtěla všechny události podrobně sepsat. Ale od té doby co jsem dala stáje pryč ,tak nějak ztrácím inspiraci . Tak snad se to spraví s vybudováním nové stáje :) Ale potřebuju poradit ,jelikož pořád nevím ,jestli mám udělat stáj pro schleich ,nebo breyer. Pro schleich zabírá mnohem míň ceného místa ,ale zase chci využít materiál pro breyer. Tak pište svoje názory ;)

Omlouvám se ,tenhle článek je trochu narychlo. Většinu dní prázdnin jsem se jenom flákala ,ale dneska jsem brzo po ránu mašírovala ke koním a hned po mém strmáceném návratu jsem mamce pomáhala s bramborovým salátem na slavnostní oběd . No a ,když jse měla jít se psem na procházku ,tak jsem jaksi ...no.. usnula :D A teď ještě musím vyčistit klec pro králíka a mám službu v kostele. Počasí se konečně trochu umoudřilo ,tak jsem většinu času u koní a užívám si prázdnin ,flákám se... Vím ,že bych měla začít konečně vyrábět na ASLS ,ale chybí mi nálada. Leze na mě taková ta jarní únava a do ničeho se mi nechce. Dneska jsem byla na suprové vyjíždce u Irči :3 Přístě s sebou vezmem foták ,tak se konečně těšte na nějaké fotky od koníků ;)

Ale ryche zpátky k věci ! Už jste si možná trochu stačili všimnout ,že víc používám odstavce :D Vím ,moje články jsou nudné a pokusím se je trochu zúhlednit a zkracovat ;) Nom ,brzo tady asi přibudou challenges ,ale teď  mám pro Vás povídání o mých mazlíčcích. Budu to dávat na konce článku ,vždycky po jednom . No a jako prvním začneme nejstarším ......

Jasná královna v hierchaii mých domácích mazlíčků ,je jistojistě staroučká králičice Saša  - jak jí já říkám Brambora :D. Už je to 9 let co je s náma a těch 9 let bylo nezapomenutelných. Moje ségra už nechtěla chodit na klavír a tak ji rodiče přemluvili koupí roztomilého králíčka. Pamatuji si na ten den  ,kdy jsme jeli do zverimexu a vybrali z vrhu nejčernější a nejmenší malé králíčátko. Všichni jsme z ní byli unešení . Sestra se o ní první týdny starala jako oko v hlavě a nikomu ji nechtěla pujčit. Když ovšem vyrostla ,tak se potřebovala učit do školy a nějak neměla zájem . Pravdu říct ,na začátku jsme dělali hodně chyb ,byl to náš první mazlíček a sestra se těch prvních týdnů k Saši moc hezky chovat neuměla ... a počase už trochu zakřekla a nechtěla se nechat vytáhnout z klece ,ostatní se jí báli a raději si ji nevšímali. Tak jsem se ji ujala já. Všechny staré komplexy už odstranit nešly ,pořád se špatně vytahovala z klece ,ale měla aspoň někoho ,kdo ji měl rád. Chodila jsem s ní na procházky a vozila ji v kočárku :D Ona v něm vždycky usnula :D To jsem ještě byla malá . Když už jsem se ke zvířatům uměla trochu líp chovat ,začaly jsme si více rozumět. Byl /je to můj miláček ,co důvěřoval jenom mě :3 Naučila jsem ji skládat dřevěné kostičky podle barvy a jakžtak chodit na vodítku. Chtěla jsem ji naučit i králičí Hop ,ale už na to byla stará a raději věci podlézala ,než přeskakovala :D Užili jsme si spoutu skvělých zážitků , pár útěků , jedno nechtěné nezdařené připouštění a jejího kamaráda souseda Dupíka ,který byl u sousedky bohužel jen půl roku ....Snad mi odpustí ty začátečnické chyby :)

Nemám páru ,jak králík ,který v životě nebyl u veterináře ,nebyl nikdy očkovaný a navíc pocházel se směsice ze zverimexu se dokázal dožít 9let a přesto být ve skvělé formě ! Dnes už je to dáma svého věku ,která je taková náladová královna celého našeho domu. Je ubytovaná pod schodami do mojeho pokoje ,abych ji vždycky slyšela a ona mě . Má tam svůj klid,který je pro ni důležitý.Když je hezky ,pouštím ji do ohrádky venku na zahradě a házím ji větvičky ovocných stromků,nebo tvrdého pečiva na obroušení zoubků. Občas nemá dobrou náladu ,když si ji chce třeba někdo jenom pohladit v kleci ,tak si zavrčí a když to nepomůže tak i chňapne . Ale když je venku ,tak je jako beránek ! To se vyžívá v mazlení a já se už jejích útěků nebojím. Pustím ji na naši velkou zahradu ,vytáhnu foťák a snažím se zachytit pár foteček. Potom si jenom lehnu a zavolám na ni. Ona ví,že její "modelingový" čas už skončil ,přiběhne ke mně ,schoulí se vedle mně do klubíčka a začne mě oblizovat a lechtat svými fouskami na obličeji. :3 Tady je pár nejnovějších foteček :)

Přeji ji co njedelší zdraví ! Snad tu s námi Brambora bude co nejdéle. Přístě Vám napíšu zase o mém psovi ,pokud bude zájem ;) TADY fotky .

No řekněte ...komu by se to chtělo fotit ? :D

Všem co jste dokoukali až sem přeji Veselé Velikonoce a hezký zbytek prázdnin ! Zase jindy ;)

                                                                                                                                                                                                        Betty